Przydatne akcesoria motocyklowe

Na rynku dostępnych jest szereg praktycznych akcesoriów jak i niezliczona ilość gadżetów, dedykowanych do motocykla. Odpowiednio dobrane przedmioty potrafią umilić jazdę, z czasem nawet stając się niezbędnymi. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów?

Jeden kufer, czy dwa kufry?

Dodatkiem, który na pewno sprawdzi się zarówno na co dzień jak i „od święta” jest kufer – ściśle rzecz ujmując dwa kufry motocyklowe, po jednym na każdą stronę albo jeden pełniący rolę oparcia dla pasażera. Praktyczny kufer pomieści wszystkie potrzebne rzeczy – począwszy od portfela, poprzez telefon, a na kasku kończąc. Zamykany na kluczyk jest w pełni bezpieczny. Ponadto, sprawdzi się on przy dłuższych podróżach i wycieczkach. W zależności od wyboru, w środku można pomieścić nie tylko rzeczy dla jednej osoby, ale także dla towarzyszącej.

Halogeny motocyklowe, nie tylko jako ozdoba

Kolejną kluczową kwestią są halogeny motocyklowe. Elementy te są nie tylko designerskie, ale przede wszystkim niezwykle przydatne – zwiększają bezpieczeństwo poruszania się na drodze zarówno w mieście jak i na terenach „odludnych”. Jako że cykliści nadal traktowani są na polskich drogach „po macoszemu”, akcesoria te mogą nawet uratować im życie. Proszę pamiętaj jednak, że jest to element układu elektrycznego motocykla i ingerencja w instalację wymaga wiedzy! Jeśli nie czujesz się na siłach to najlepiej będzie jeśli zrobi to za Cibie wykfalifikowany warsztat motocyklowy.

Warto zabezpieczyć także silnik

Wśród najczęściej pomijanych przez kierowców akcesoriów są osłony silnika. Stosunkowo tani dodatek chroni silnik, ograniczając ryzyko wycieku oleju podczas ewentualnego wypadku. Te praktyczne rozwiązanie zabezpiecza najbardziej newralgiczne części motocykla, a przy okazji podnosi jego walory wizualne. Wszystko zależy oczywiście od wybranego motywu i indywidualnego gustu użytkownika.

Jeśli chcesz zobaczyć jak zadbać o motocykl w zimie, zobacz nasz artykuł na ten temat –>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *